I år inföll min födelsedag samtidigt som påsken. När jag var liten så var det rena öken för då blev det mest påsksaker som jag fick i present ;-( Det här året hade vi dessutom inga kids så det kändes lite tomt och annorlunda. På fredagen så fick vi ett ryck och åkte till min bror och hans familj i Haddebo. Vi var ju lite smått nyfikna på den nyanlände killen 😉
Lille Lukas var ju bara såååå söt
Liten trots att han vägde så mycket
Storebrorsorna ville så klart visa oss lammen
Det visade sig att alla fåren hade namn efter folk som bodde i byn
Senare på kvällen åkte vi vidare till Norrköping där vi bodde på Hotell President. Det såg inte speciellt fint eller inbjudande ut från utsidan men det visade sig vara ganska så häftigt och annorlunda.
Baren som från utsidan såg ut som en porrklubb var helt enkelt väldig mysig, lobbyn hade en hel del trevlig konst på väggarna och rummet var utrustat med hantlar och tränings-dvd
På väg mot Nyköping stannade vi till vid Ettan´s och tog en kopp java
De hade en härlig utsikt över Bråviken
Fyller man år så ska det så klart firas med skumpa, jordgubbar och rosor. Det här året firade vi i Nyköping som var en väldigt trevlig stad.
Ja, vi hade bestämt att vi skulle åka till Oxelösund och bada i havet. Sagt och gjort, det var bara att kasta sig i det svalkande havet… Jo då, jag doppade mig men den minen tänker jag INTE bjuda på. Det gjorde ont i hela kroppen kan jag lova.
Så här glad var definitivt inte jag. Kan inte förstå hur han lyckades le i det här ögonblicket.
Det var ju inte något höjdarväder heller den dagen.
Sen åkte vi frysandes till Trosa och tog en promenad där och åt lunch.
En riktigt trevlig och gemytlig liten stad. Dit åker vi tillbaks vid varmare väder.
Ha en bra dag // Fröken Groda
GRATTIS i efterskott!Härliga bilder. Söt bebis!Ha en fin kväll!Hälsningar!
GillaGilla
Nej men!! Jag bloggar allt för sällan ser jag ju!Ett stort grattis i efterskott på din alldeles jättehärliga dag!Men bada.. nu?? ärligt har du alla pinnar på plats i vedhögen?? …skratt!!Det är till att vara äkta viking! :-DGott att se att ni hade det bra iaf!Kram!
GillaGilla
Oh, herregud-i-himmelen BADA NU?! Garningar! 🙂
GillaGilla